איך לארח את המשפחה לחג ולשרוד את זה בהצלחה?

עונת החגים היא אחת העונות האהובות ביותר על הישראלים, ובמיוחד על אלו שזכו באותה השנה להתארח בביתם של קרובי משפחה אהובים. אין ספק כי הדאגה להכנת ארוחת חג מנצחת היא ההרגשה המרכזית האופפת את צד המשפחה המארח, וכך הם אינם נהנים באמת מהרגשת חג נעימה ומשחררת. אז אם אתם מאלו שנפלה בחלקכם הזכות לארח את המשפחה הקרובה לארוחת חג דשנה, תוכלו להיות רגועים בעזרת כמה טיפים יעילים שיסייעו לכם לעבור את זה בהצלחה.

הכינו מנות פשוטות וטעימות

האוכל הוא כמובן הנושא המרכזי של האירוח בחג. ארוחת החג היא הדבר המהותי שמאחד את כל בני המשפחה לשבת יחד סביב השולחן, לשוחח, לברך ולשיר ממזמורי החג ולחוות יחד את האווירה המשפחתית שכה מורגשת בזמן זה. למרות שהארוחה היא העניין המרכזי, אל תטריחו את עצמכם בהכנת מנות ומאכלים מורכבים וקשים להכנה.

במקום זאת, התמקדו בהכנת מנות שאתם הכי יודעים לבשל, ותמיד מצליחים וגורפים מחמאות על הטעם שלהם. בסופו של דבר הטעם הוא הדבר החשוב ביותר בארוחה, והדבר היחיד שהאורחים יזכרו לאחר סיום הארוחה. כך ארוחת החג שלכם תוכתר כהצלחה מסחררת, ואתם לא תתיישבו בשולחן החג מותשים ועייפים לאחר בילוי של שעות רבות במטבח.

השתמשו בכלים חד פעמיים

תתפלאו לדעת כי ניתן למצוא כלים חד פעמיים שהם גם יפים, גם חגיגיים וגם שומרים על הסביבה. בחנויות המתמחות בכלים חד פעמיים תוכלו למצוא שפע של צלחות, קערות, כוסות, סכו"ם וגם אקססוריז מעניין שיתאימו לאווירת החג. אם כבר הולכים על חד פעמי, בחרו גם מפות לשולחן מקושטות ויפות שניתן פשוט להשליך לפח במקום לכבס.

זכרו לרכוש מספיק כלים חד פעמיים לכל המנות שיוגשו בארוחה, כמו גם כוסות וכפיות לקינוח או צלחות וקערות הגשה גדולות שיוצבו במרכז השולחן. זוהי דרך נהדרת לחסוך מאמץ נוסף להכנת הארוחה, וכך גם להרוויח זמן ואנרגיה לשבת ולקשקש יחד עם בני המשפחה לאחר סיום ארוחת החג.

גוונו עם משקאות מקוריים שיוסיפו עניין לארוחה

אוכל הוא העיקר בארוחה, אך גם משקאות טעימים וצבעוניים יוכלו לשדרג לחלוטין את כל החוויה של הארוחה שהכנתם. תוכלו להכין קוקטיילים מתוקים עם מעט אלכוהול, וכמובן גרסה ללא אלכוהול לילדים המשתתפים בארוחה. מכשיר ה-WIZNMiX שלנו יוכל לסייע לכם בכך בקלות, הודות לסכין ייעודית לכתישת קרח וסכין חזקה שתערבב עבורכם מגוון מרכיבים ליצירת קוקטייל מרענן.

הפרידו בין שולחן המבוגרים לשולחן הילדים

כדי שכל אחד מהאורחים ייהנה מהאווירה במהלך הארוחה, מומלץ לבצע הפרדה בין שולחן המבוגרים לשולחן הילדים. כך כל אחד יאכל בכיף במקומו במהלך שיחה נעימה עם היושבים מסביב לשולחן, המבוגרים לא יצטרכו להיות עסוקים בצלחת של הילד שלהם ואילו הילדים יוכלו ליהנות מאכילה משותפת יחד עם בני דודים בגילם – דבר שיאפשר להם להרגיש עצמאות, כך שהם יאכלו כמו שצריך ולא ישחקו עם האוכל בצלחת.